Strona główna Nowa Sucha Uczyli zakupów w sieci

Uczyli zakupów w sieci

941
0
PODZIEL SIĘ
NOWA SUCHA W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Suchej odbyło się 8 maja specjalne szkolenie dla 45 seniorów na temat zakupów w sieci. Starsza sierżant Daria Stan oraz posterunkowa Katarzyna Żak, pracownice miejscowego posterunku, rozmawiały o niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na starszych ludzi w Internecie w przypadku podpisywania umów handlowych i o możliwościach odstąpienia od nich.
Policjantki poinformowały też seniorów, jak bezpiecznie korzystać z portali aukcyjnych, na co zwrócić uwagę, żeby nie paść ofiarą oszustwa. Na spotkaniu poruszono również tematykę technik i sposobów, którymi prezenterzy różnych firm posługują się, aby zmanipulować osobę do kupna niechcianego towaru. Nie zabrakło także informacji i przypomnienia bardzo popularnych w ostatnich latach oszustw metodą „na wnuczka” czy „policjanta”, i jak nie ulec manipulantom.
Po spotkaniu były indywidualne konsultacje z osobami, które zgłaszały policji swoje problemy. W ocenie policjantek takie spotkania są bardzo przydatne, bo przypominają najstarszym ludziom o tym, że świat nie jest taki bezpieczny i trzeba się mieć stale na baczności.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbierają fanty
Następny artykułIdź swoją drogą…