Strona główna Teresin Szymanów daje przykład

Szymanów daje przykład

1240
0
PODZIEL SIĘ

 Zgodnie z harmonogramem pracy sołectwa Szymanów wiosną odbyło się sprzątanie wsi. W tym roku dopisała rekordowa liczba mieszkańców. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród przybyłych znalazła się duża grupa młodzieży.

Organizatorami akcji byli m.in. sołtys Robert Ziombski, członkowie Rady Sołeckiej oraz radny gminny Hubert Konecki. Poszczególne załogi bardzo sprawnie i w szybkim tempie uporządkowaly swoje rejony, dzięki tak dużej liczbie uczestników udało się uporządkować niemal cały Szymanów. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekało ognisko z pieczonymi kiełbaskami, podczas którego podsumowano całą akcję.

Tego typu przedsięwzięcia nie tylko służą środowisku, ale też stanowią wspaniałą okazję do integracji lokalnego środowiska. Wiedzą o tym mieszkańcy sołectwa Szymanów, którzy taką akcję przeprowadzają cyklicznie, a tym samym stanowią znakomity przykład dla innych sołectw. Warto też zaznaczyć, że przedsięwzięcie na tyle odbiło się echem w gminie, że uczestników postanowił odwiedzić wójt Marek Olechowski.

Dziękuję wójtowi za wizytę, jak również wszystkim tym, którzy wzięli udział w sprzątaniu sołectwa Szymanów oraz dyrektorowi Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Markowi Misiakowi za odbiór śmieci – mówił na zakończenie radny Hubert Konecki.

Korzystając z okazji, radny już teraz zaprosił samorządowców i sympatyków futbolu na trzecią edycję Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa i rady sołeckiej Szymanów. Na szymanowskim Orliku zawodnicy pokopią piłkę na początku tegorocznych wakacji.

Marcin Odolczyk