Strona główna Sochaczew miasto Święto Bzury z przebojami Oddziału Zamkniętego

Święto Bzury z przebojami Oddziału Zamkniętego

3114
0
PODZIEL SIĘ
Po raz trzeci odbędzie się w Sochaczewie Święto Bzury. Impreza jest organizowana   przez Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Krzysztof „Jary” Jaryczewski wraz z muzykami Oddziału Zamkniętego. Przy tej okazji Express Sochaczewski będzie świętować XV-lecie. I na tę okoliczność przygotowywane są niecodzienne  niespodzianki.
Tegoroczne Święto Bzury odbędzie się 27 sierpnia na plaży miejskiej. Przewidziano jak zwykle wiele atrakcji. Między innymi w tym dniu będzie można popływać za darmo kajakami. Będą też wyścigi kajakowe, bieg przełajowy, otwarte zawody wędkarskie, turniej siatkówki plażowej, turniej siłowanie na rękę i wiele innych konkurencji.
Odbędzie się drugi już konkurs „Laur Bzury” na wiersz o Bzurze oraz konkursy wiedzy o Bzurze. Będą warsztaty starych zawodów: szkutnictwo, kowalstwo, pszczelarstwo, garncarstwo. Nie zabraknie prezentacji wiązania węzłów żeglarskich oraz pokazu ratownictwa wodnego.
Jak zwykle odbędzie się kiermasz: lokalnych artystów, wyrobów ludowych, zdrowej żywności i lokalnych wydawnictw.
Organizatorzy przygotowują też wiele konkursów i atrakcji dla dzieci.
Zaś na scenie królować będzie muzyka lat 80. Usłyszymy między innymi Jarego i innych muzyków Oddziału Zamkniętego, a ze sceny zabrzmią takie hity, jak: „Ten wasz świat” , „Obudź się”, „Andzia i ja”, „Zabijać siebie” czy nieśmiertelne „Party”.
Będą też inni wykonawcy, których na razie nie zdradzamy, gdyż trwają z nimi rozmowy. Odbędzie się też po raz drugi „Mikrofon dla wszystkich”, czyli konkurs wokalny dla publiczności.
To tylko cześć atrakcji, o kolejnych będziemy informować na bieżąco. W tym dniu Express Sochaczewski będzie świętować XV-lecie, i redakcja przygotowuje z tej okazji wiele niespodzianek i cennych nagród na konkursy.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Sochaczewa.
jasz