Sukces brydżystów „Piasta” Feliksów!

Reklamy
W dniach 10 – 14 maja 2017 w Drzonkowie k/Zielonej Góry odbył się turniej finałowy brydża sportowego w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Bardzo duży sukces odnieśli w nim brydżyści „Piasta” Feliksów!
Kinga Kiraga  i Karolina Kupczyk powtórzyły ubiegłoroczny wynik i w stawce 20 par dziewcząt wywalczyły złoty medal w turnieju par na tzw. impy. Niewiele gorzej, bo 3 miejsce i brązowy  medal dziewczyny zdobyły w turnieju na tzw. maksy.
Złoty medal w turnieju chłopców na maksy (40 par) zdobył też Kacper Kopka w parze z Krzysztofem Cichym (AZS UW). W turnieju na impy chłopcy zajęli 7 miejsce. Karolina Kowalska z partnerką Joanną Zalewską (AZS UW) zajęły 7 i 12 miejsce. Złoci medaliści zdobyli  również tytuły Mistrzów Polski w kategorii wiekowej 16-18 lat.
Dla Kingi Kiragi i Karoliny Kupczyk był to ostatni występ w tej imprezie, natomiast Kacper Kopka i Karolina Kowalska debiutowali na Olimpiadzie i na medale będą mieli szanse jeszcze dwukrotnie.
Nasza czteroosobowa ekipa w klasyfikacji klubów zajęła doskonałe 7 miejsce (19 klubów) i walnie przyczyniła się do zdobycia przez Mazowsze I miejsca w klasyfikacji województw.
 Tomasz Kopka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz