Strona główna Sochaczew miasto Spuścili ścieki do Pisi

Spuścili ścieki do Pisi

1883
0
PODZIEL SIĘ
SOCHACZEW Przez kilka godziny w środę, 24 maja, sochaczewscy strażacy zmagali się z ropą unoszącą się na powierzchni Pisi. Jak wynika z naszych informacji substancja ropopochodna dostała się do rzeki poprzez kanalizację deszczową. Niewykluczone, że została ona spuszczona do burzowca przez jedną z firm funkcjonujących przy ulicy Gwardyjskiej.
Aby dopuścić do zanieczyszczenia rzeki, od wylotu kanalizacji deszczowej do jej ujścia do Bzury, na powierzchni Pisi zostały rozłożone maty ze słomy. Dzięki temu udało się nie tylko zatrzymać przemieszczanie się substancji, ale również ją wyłapać – powiedział nam Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.
Na miejsce przybyły również służby wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska w celu pobrania próbek zanieczyszczeń do analizy. Podobne próbki pobrali pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie, który posiada specjalistyczne laboratorium. Być może na podstawie wykonanych badań uda się ustalić sprawcę zatrucia Pisi.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku doszło do podobnego zatrucia. W jego wyniku wyginęły wszystkie ryby na odcinku od mostu w Rokotowie do jej ujścia. Niewykluczone, że sprawcą obecnego jak i tamtego zanieczyszczenie jest ta sama osoba.
jur