Strona główna Kronika kryminalna Sprzedawała licencjat

Sprzedawała licencjat

890
0
PODZIEL SIĘ
NOWA SUCHA Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniej mieszkance gminy Nowa Sucha, która oferowała do sprzedaży gotową pracę licencjacką. Pracę, której nie była autorem, chciała sprzedać w Internecie za kilkaset złotych.
Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pracowali nad sprawą osoby, która na jednym z portali internetowych chciała sprzedać za kilkaset złotych gotową pracę licencjacką. Policjanci wiedzieli, że osoba, która oferuje sprzedaż, nie jest jej autorem.
Podjęte czynności pozwoliły na ustalenie, że sprawcą jest 45 -letnia mieszkanka gminy Nowa Sucha. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że kobieta w przeszłości współpracowała z jednym z wykładowców wyższej uczelni i robiła dla niego korekty w materiałach na wykłady, w ten sposób weszła w posiadanie elektronicznej wersji pracy licencjackiej.
Policjanci z Posterunku Policji w Nowej Suchej przedstawili jej zarzut z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Kobieta przyznała się do winy. Grozi jej do 3 lat więzienia.
AD/KPP

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDilerzy zatrzymani
Następny artykułZamkną rondo