Sprawiedliwy remis na Okęciu

PIŁKA NOŻNA Warszawska Liga Okręgowa
Po dwóch zwycięstwach odniesionych w meczach u siebie ekipa Teresina udała się na wyjazdowe spotkanie z zawsze groźnym warszawskim Okęciem.
Od pierwszego gwizdka arbitra obserwowaliśmy wyrównaną walkę w środku pola z nielicznymi akcjami podbramkowymi z obydwu stron. W 31. minucie nieco składniej rozgrywający piłkę gospodarze po strzale Patryka Marka wyszli na prowadzenie, jednak tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Michała Kowalskiego i błędzie miejscowego bramkarza, który zbyt daleko wyszedł do przodu, piłkę do pustej bramki wpakował Michał Bargieł.
Tuż po przerwie Okęcie przyśpieszyło grę i przez blisko kwadrans ich akcje powodowały w szeregach Teresina sporo zamieszania. Niestety w 53. minucie przełożyło się to na wynik, kiedy to po klasycznej wymianie podań z tzw. klepki, Patryk Marek zdobył swojego drugiego gola w meczu.
Dopiero od mniej więcej 60. minuty Teresin uporządkował grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Drugą asystę zanotował Michał Kowalski, a bramkę wyrównującą – precyzyjnym i mocnym strzałem – uzyskał Konrad Kuśmider. Do ostatniego gwizdka gra ponownie była wyrównana, gospodarze zmarnowali stuprocentową sytuację, kiedy to ich zawodnik z 5 metrów uderzył piłkę nad poprzeczką, Teresin też miał swoją szansę, lecz mocny strzał Marcina Baumana pod poprzeczkę pięknie wybronił bramkarz miejscowych.
Remis wywalczony na Okęciu jest jak najbardziej sprawiedliwy. To ważny, kolejny punkt pozwalający spokojnie przygotowywać się do kolejnych meczów.
Okęcie Warszawa – KS Teresin 2:2 (1:1)
Bramki dla Teresina: Michał Bargieł (44 min.), Konrad Kuśmider (63 min.)
KS Teresin: Nowakowski – D. Buczyński, Zych (70 K. Buczyński), Jaworski, M. Kowalski – Leszczyński (62 Strzelczyk), Bauman (85 Węsek), Figat, Kuśmider, K. Bargieł –   M. Bargieł.
KST

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz