Strona główna Edukacja Spotkanie z przyszłymi kolejarzami

Spotkanie z przyszłymi kolejarzami

924
0
PODZIEL SIĘ
TERESIN W siedzibie Zespołu Szkół w Teresinie gościł z roboczą wizytą Czesław Sulima, członek Zarządu Kolei Mazowieckich, Dyrektor Eksploatacyjny. Gość odpowiadał na liczne pytania zadawane przez zainteresowanych uczniów.
W kwietniu 2016 roku przedstawiciele spółki podpisali ze szkołą w Teresinie porozumienie o współpracy na rzecz kształcenia młodzieży w zawodach kolejowych. Obecnie porozumienie jest już w pełni realizowane, a przedstawiciele Kolei Mazowieckich bardzo interesują się klasą w Teresinie, aktywnie wspierając w kształceniu jej uczniów, którzy w niedalekiej przyszłości mają priorytetowe szanse na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy w sektorze kolejowym.
Przedstawiciele zarządu kolei mazowieckich uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą klasy pierwszej technikum kolejowego. Dyrektor Czesław Sulima odpowiadał na liczne pytania zadawane przez zainteresowanych uczniów. Wręczył atrakcyjne upominki przyszłym pracownikom – jak nazwał uczniów – życząc im wielu sukcesów w nauce.
Zespół Szkół w Teresinie, to jedyna w powiecie sochaczewskim i jedna z niewielu szkół w województwie ściśle współpracująca z Kolejami Mazowieckimi, które bardzo opiekują się tu kolejową klasą.
ZST