Strona główna Tomasz Połeć Sondażowe poglądy

Sondażowe poglądy

1564
0
PODZIEL SIĘ

Ostatnie oświadczenia posłów opozycji naprawdę mnie zdumiewają. Oto Grzegorz Schetyna deklaruje, że nie będzie przyjmował imigrantów, podobnie przedstawiciele innych ugrupowań. I do tego twierdzą, że tak było zawsze.

Ta szamotanina wynika oczywiście z sondaży, które jasno wskazują, że większość Polaków nie chce u siebie islamistów. I słusznie, ponieważ jest zupełnie inna cywilizacja, a Polska dobrych doświadczeń z muzułmanami raczej nie ma. Mnie jednak zdumiewa co innego: albo opozycja kompletnie nie pamięta, co mówiła jeszcze zupełnie niedawno, albo traktuje Polaków jak dzieci, które nie pamiętają jej deklaracji.

Myślę jednak, że najbardziej prawdopodobne jest to, że mamy do czynienia ze zwykłym cynizmem i wyrachowaniem, które nakazują chwytanie sondażowej koniunktury mimo wszystko. Jak w tej sytuacji można poważnie traktować polityków, którzy jeszcze nie tak dawno gotowi byli przyjąć tysiące imigrantów, byle tylko zasłużyć na pochwały unijnych urzędników.

Przecież to nie kto inny, tylko ówczesna premier Ewa Kopacz twierdziła, że musimy być solidarni z Unią i brać imigrantów. Dziś okazuje się, że PO zawsze była temu przeciwna. Ale cóż, tak to jest w polityce, że nikt nie wie, co jest czarne, a co białe, dopóki tego nie określą sondaże.

Tylko czy nam, obywatelom potrzebni są akurat tacy politycy?

Tomasz Połeć