Strona główna Sochaczew miasto SOCHACZEW: Za parkowanie będziemy płacić na kolejnych ulicach

SOCHACZEW: Za parkowanie będziemy płacić na kolejnych ulicach

1949
0
PODZIEL SIĘ
Radni na najbliższej sesji podejmą uchwałę dotyczącą rozszerzenia strefy płatnego parkowania na terenie Sochaczewa. Jeżeli radni poprą wniosek burmistrza, przygotowany na prośbę mieszkańców ulicy Warszawskiej, to za pozostawienie samochodu zapłacimy nie tylko w rejonie Placu Obrońców Sochaczewa czy na ulicy Pokoju. Opłatę trzeba będzie również wnosić za parkowanie na ulicy Poprzecznej i Warszawskiej, na odcinku od skrzyżowania ze Staszica i Traugutta, do skrzyżowania z Piłsudskiego i Al.600-lecia.
Dodajmy, że powodem rozszerzenia strefy jest brak miejsc postojowych po południowej stronie Warszawskiej. Natomiast te istniejące po północnej są zastawiane już od wczesnych godzin rannych przez osoby pracujące w centrum Sochaczewa. To z kolei powoduje, że ewentualni klienci znajdujących się tam sklepów i firm, nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów.
Tymczasem po utworzeniu strefy wokół Placu Obrońców Sochaczewa znajdujące się tam sklepy przeżywają rozkwit. Dodajmy, że do jej otwarcia niektórzy z właścicieli nosili się z zamiarem likwidacji biznesu. Tym samym można powiedzieć, że strefa ich uratowała.
Należy także zaznaczyć, że rozszerzenie strefy nie wiąże się z podniesieniem opłat. Także zasady korzystania nie ulegną zmianie.
jur