Strona główna Samorząd SOCHACZEW: Radni zdecydowali o darmowych autobusach do Żelazowej Woli

SOCHACZEW: Radni zdecydowali o darmowych autobusach do Żelazowej Woli

1661
0
PODZIEL SIĘ
Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miast Krzysztofowi Wasilewskiemu, komendantowi hufca ZHP w Sochaczewie, budowa chodnika wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej, wykup mieszkań za 1 procent przez seniorów i rodziny objęte programem 500 Plus – to tylko niektóre z tematów, jakimi radni zajmowali się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 24 maja.
Radni zdecydowali także o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania o ulice: Warszawską (od Staszica do al. 600-lecia) i Poprzeczną. Wyrażono m.in. zgodę na upoważnienie burmistrza do zawarcia porozumienia z gminą Sochaczew o w celu zorganizowania darmowych kursach autobusów ZKM ze stacji PKP do Żelazowej Woli w sezonie turystycznym, w każdy dzień wolny od pracy.
Rada zgodziła się również na zawarcie porozumienia z powiatem sochaczewskich w sprawie wspólnej przebudowy ulicy Licealnej i 15 Sierpnia. Natomiast bezimienna do tej pory ulica na osiedlu „Za Stadionem”, łącząca ulicy Nowowiejską i ulicę Olimpijską, w wyniku podjętej przez radnych decyzji będzie nosiła nazwę Mieczykowa.
Radni ustali również zasady edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. A na prośbę burmistrz zdecydowano, że w przyszłym roku na realizację zwycięskich pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców zostanie przeznaczonych 1 150 000 zł.
dot