Strona główna Sochaczew miasto Rządowe czynszówki powstaną w Sochaczewie

Rządowe czynszówki powstaną w Sochaczewie

1676
0
PODZIEL SIĘ
Mamy dobrą wiadomości dla mieszkańców Sochaczewa, których nie stać na wynajmem lub kupno własnego mieszkania. 25 maja, w Warszawie, Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, podpisał list intencyjny dotyczący budowy 150 mieszkań, które zostaną wybudowane w naszym mieście w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Budowę lokali sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. w ramach program, którego celem jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin.
W programie Mieszkanie Plus oferować będziemy bezpieczne warunki najmu gwarantujące stabilizację w życiu rodzinnym i zawodowym. Ważna jest też opcja dojścia do własności, będąca w pełni rynkowym i komercyjnie kalkulowanym produktem. Nasza współpraca z samorządami pokazuje, że warto animować te obszary lokalnych gospodarek, które są ważne społecznie, a jednocześnie przynoszą wymierne korzyści ekonomiczne – powiedział podczas podpisywania listu Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A.
W Sochaczewie inwestycja w ramach pilotażu programu może zostać zrealizowana na gruntach miejskich, a także należących do PKP, we współpracy z miejskim samorządem.
Zdaniem burmistrza Piotra Osieckiego rządowy program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ludzi młodych, których poziom dochodów nie pozwala na zakup mieszkania, a jednocześnie nie kwalifikuje ich do uzyskania lokalu komunalnego.
Mieszkanie Plus to nowa jakość i oferta na rynku mieszkaniowym. Obserwujemy zmieniające się trendy w stylu życia, ludzie młodzi coraz częściej zmieniają miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy Program stwarza atrakcyjną możliwość wynajmu mieszkania, co może stanowić dodatkową zachętę do osiedlenia się w naszym mieście. Budownictwo wielorodzinne jest czynnikiem, który wspiera i rozwija gospodarkę, ale również przyczynia się do dynamicznego rozwoju miast – stwierdził Piotr Osiecki.
Przypomnijmy, że program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Dzięki zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego, a także instytucji rządowych, w tym urzędów wojewódzkich, program Mieszkanie Plus dysponuje potencjałem budowy około 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych w ponad 70 miastach w całej Polsce. A budowa pierwszych mieszkań w ramach programu ruszyła w grudniu ubiegłego roku w Białej Podlaskiej i Jarocinie.
opr. Jerzy Szostak