Strona główna Kronika kryminalna Rowery pod kontrolą

Rowery pod kontrolą

1222
0
PODZIEL SIĘ
Sochaczewscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, będą prowadzili do 22 września działania pod nazwą „Mój rower – moje życie”.
Jak powiedział nam Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie celem działań jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz ich bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także promowanie korzystania przez rowerzystów z elementów odblaskowych oraz kasków ochronnych. – Ale – jak dodaje – Bezpieczeństwo rowerzystów w dużej mierze zależy od nich samych. W tym zakresie niezbędne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dbanie o stan techniczny roweru oraz obowiązkowe wyposażenie.
Przy okazji Paweł Rynkiewicz przypomina, że na Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie istnieje możliwości oznakowania roweru, co w znacznym stopniu utrudnia jego kradzież. Do tej pory z takiej możliwości skorzystało już 800 sochaczewskich cyklistów.
W ubiegłym roku zanotowaliśmy jedynie dwie kradzieże oznakowanych przez nas rowerów i oba udało się odzyska – poinformował nas Paweł Rynkiewicz. Aby zabezpieczyć rower specjalnym grawerunkiem należy umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer 46 86 37 204. Rowery znakowane są bezpłatnie w godzinach od 7.30 do 15 30.
dot