Strona główna Rekreacja Rodzinnie pojechali na rowerach

Rodzinnie pojechali na rowerach

1224
0
PODZIEL SIĘ
Już po raz piąty wyruszył Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy. Nieco mniej liczny niż w ubiegłych latach, ale kolorowy i radosny. Na Placu Kościuszki 1 maja stawiły się całe rodziny. Najmłodsi w siodełkach u rodziców, najstarsi mężnie kierowali swymi rowerami.
W rajdzie uczestniczę od samego początku, czyli pięć lat. To taki sprawdzian moich możliwości. Jedziemy całą rodziną. W tym roku jednak córki zrezygnowały w ostatniej chwili. Jednak jak co roku razem ze mną jedzie mój tata, a ma już 85 lat i chyba jest jednym z najstarszych uczestników. Daje sobie radę doskonale mimo wieku – mówi pani Teresa, mieszkanka Boryszewa.
Sporo jednak w tegorocznym rajdzie pojawiło się młodych i bardzo młodych uczestników. Rodzice zdecydowali, aby ich kilkuletnie pociechy spróbowały swych sił.
Jedziemy pierwszy raz w tym rajdzie i na początek planujemy, jak dadzą radę nasze maluchy, przejechanie tylko połowy trasy. Wiele emocji jest teraz zarówno dla nich, jak i dla nas – mówi pani Majkowska.
Nie tylko my jedziemy z najmłodszymi, ale też nasi znajomi – dorzuca małżonek.
Tym razem uczestnicy V Sochaczewskiego Rajdu Rowerowego mieli do pokonania 42,5 kilometrów, trasą przez Nowe Mostki – Lasocin – Miszory – Tułowice – Sianno – Lasocin – Żelazową Wolę. Tradycyjnie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach zaplanowany był piknik z ogniskiem, kiełbaskami i licznymi konkursami.
Zgłoszonych było 600 uczestników. Jednak część osób zapisanych zrezygnowała, ale pojawili się nowi rowerzyści. Kolumna, tak jak w ubiegłym roku, ruszyła ulicą Staszica. Pogoda dopisała, choć było dość wietrznie i chłodno. Jednak nie padało, a to było najważniejsze dla rowerzystów.
Taka pogoda jednak jest dobra na rajd rowerowy, gdyż przyjemnie się pedałuje – stwierdził pan Jerzy, jeden ze starszych uczestników.
Rajdowców na Placu Kościuszki powitał Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa oraz Jolanta Gonta starosta sochaczewski. Komandorem rajdu w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach był Jacek Spilaszek. Ochronę i bezpieczeństwo rajdowiczom zapewniła Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie. Impreza od początku organizowana jest przez Urząd Miasta Sochaczew, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK i Osada Puszczańska w Tułowicach.
Kolejny VII Rodzinny Rajd Rowerowy „Od juniora do seniora” odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. Trasa nieco krótsza, bo tylko 35 km, ale nie mniej ciekawa. Też, jak wspomniała Jolanta Gonta, główny organizator Rajdu, i tam nie zabraknie atrakcji.
Bogumiła Nowak
Fot. Krzysztof Lewandowski