Strona główna Sochaczew miasto Rodzina to zawsze najlepsza drużyna

Rodzina to zawsze najlepsza drużyna

1119
0
PODZIEL SIĘ
Tegoroczny piknik rodzinny organizowany pod hasłem „Rodzina – Najlepsza Drużyna”, przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochaczewie przypadł w tym roku na Dzień Matki.  Atrakcji nie zabrakło, i zadowolone z pikniku były zarówno dzieci, jak i ich rodzice.
Spotkanie otworzyło wspólne wystąpienie  Marka Fergińskiego – zastępcy burmistrza Sochaczewa, Arkadiusza Karasia – wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej oraz Zofii Berent – dyrektorki MOPS.
 – Samorząd sochaczewski od wielu lat już prowadzi cykl imprez poświęconych rodzinie – w ramach Sochaczewskich Dni Rodziny. My jako ośrodek, jak powszechnie wiadomo, zajmujemy się rodzinami, rozwiązywaniem ich problemów. Na co dzień pracownicy socjalni odwiedzają te rodziny, pomagają w różnych formach. Natomiast imprezy są organizowane, aby wprowadzić wesołą, piknikową atmosferę. Takie imprezy organizujemy właśnie w maju, po to, aby się pobawić, poszaleć. Całością scenariusza, przygotowaniem wszystkich gier i konkursów zajmują się pracownicy socjalni. Cieszymy się, że my jako ośrodek możemy wspierać się organizacjami pozarządowymi. Zawsze w tych imprezach wspierają nas krajowe stowarzyszenia, takie jak „Z Sercem Do Wszystkich”, które działa bodajże już od 10 lat. W tym roku dołączyła do nas fundacja „Wesoła Chata”. Zawsze są z nami wolontariusze. Pracują z nami przez cały rok – powiedziała  Zofia Berent.

Następnie swoim występem zebranych zachwyciły dzieci, które dla  mam zaśpiewały  piosenki i wyrecytowały wiersze. Po wręczeniu drobnych upominków, mamy i ich pociechy wzięły udział w konkursach, w których przewidziane były słodkie nagrody oraz medale. Ożywienie wprowadził natomiast pokaz sztuk walki, zademonstrowany przez wychowanków FC Dragon.
Dzieci przez cały okres trwania imprezy miały do dyspozycji dmuchany zamek, cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Oblegane były również makijażystki, które przemieniały twarze dzieci w ulubione postacie. Na łakomczuchów czekał poczęstunek i świeże soki.
Ważnym punktem piknikowej biesiady było spotkanie z policją. Funkcjonariuszka Izabela Pajek pouczyła dzieci, jakie niebezpieczeństwa – w trakcie nadchodzących wakacji – potencjalnie na nie czyhają. Był to również sygnał dla rodziców, by baczniej doglądali swoich pociech. Pamiętajmy, że kontrola jest najwyższą formą zaufania, zatem starajmy się otaczać dzieci należytą opieką.
Joanna Smacka
Fot. Joanna Smacka