PODZIEL SIĘ

PŁYWANIE W czasie kiedy koledzy i koleżanki rywalizowali na Mistrzostwach Mazowsza Alicja Ulicka miała dużo trudniejsze zadanie w postaci wywalczenia minimów na Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu podczas Mistrzostw Polski w pływaniu seniorów i młodzieżowców w Lublinie w dniach 18-21.05.2017r.

Ala pierwszego dnia mistrzostw walczyła w swojej koronnej konkurencji 200m stylem grzbietowym. Po porannych eliminacjach i popołudniowym finale mogła się cieszyć z zajęcia 8 miejsca w Polsce z nowym rekordem życiowym 2:17.94 (minimum na MEJ Belgrad 2.15,90).

W kolejnym dniu zawodów Ala zaprezentowała się w konkurencji 100m stylem grzbietowym i zakończyła rywalizacji w finale na 11 pozycji z czasem 1:03.71 zdobywając 759pkt w klasyfikacji FINA odnoszącej się do rekordu Świata w tej konkurencji, a do uzyskania kwalifikacji na MEJ zabrakło zaledwie 68 setnych sekundy.

W trzecim dniu zawodów Ala wzięła udział w sprincie na dystansie 50m stylem grzbietowym lecz zrezygnowała ze startu w popołudniowym finale na skutek kontuzji barku.

Podsumowując cieszy ciągły progres w wynikach Alicji, natomiast pozostał pewien niedosyt na skutek braku kwalifikacji na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie.

Najbliższe starty Alicji to Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu oraz The World Games w Wrocławiu.
Namawiamy do kibicowania i trzymania kciuków za dalsze sukcesy Alicji.

Patryk Sobieraj
Sochaczewskie WOPR,