Strona główna Chodaków Przebudują park w Chodakowie

Przebudują park w Chodakowie

1188
0
PODZIEL SIĘ

Najprawdopodobniej pod koniec maja poznamy firmę, która na zlecenie Urzędu Miejskiego dokona rewitalizacji parku przy ulicy Chopina w Chodakowie. Zakres prac, które zostaną wykonane w tym roku, przewiduje m.in. pielęgnację istniejącego drzewostanu oraz dokonanie nowych nasadzeń. W parku pojawi się dodatkowo 26 drzew. Wymienione zostanie również całe parkowe oświetlenie, a stare latarnie zostaną zastąpione nowymi. Do tego dojdą elementy małej architektury.

Wymienionych zostanie 30 ławek, pojawią się nowe kosze na śmieci oraz zostanie ustawionych 5 stojaków rowerowych. W ramach prac przewidziano przebudowę nieczynnej od kilkudziesięciu lat fontanny. W myśl opracowanej koncepcji ma ona stanowić serce parku.

Z kolej na ulicy Hotelowej powstanie zatoka postojowa na sześć samochodów oraz wybudowana będzie ścieżka rowerowa. Natomiast sama Hotelowa zyska nawierzchnię z kostki brukowej.

Dodajmy, że rewitalizacja parku przy ulicy Chopina jest częścią szerszego projektu, w ramach którego przewidziano zagospodarowanie terenów nad Utratą. A mają się one stać miejscem rekreacji dla mieszkańców Chodakowa.

dot