Strona główna Edukacja Największa szkolna pracownia w Sochaczewie odzyska swoją świetność

Największa szkolna pracownia w Sochaczewie odzyska swoją świetność

995
0
PODZIEL SIĘ

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie zakończyło remont w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół CKP. Dotyczył on pracowni obróbki skrawaniem, w którym odbywają się zajęcia nauki zawodu.

Jest to największa szkolna pracownia zawodowa o powierzchni 180 m2. Zajęcia mają tu uczniowie Technikum w zawodzie technik mechanik i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodach ślusarz i mechanik monter maszyn i urządzeń.

Remont podłogi w tej pracowni był niezbędny, pamiętała ona odległe lata 50. i zagrażała bezpieczeństwu uczniów. Zarząd Powiatu Sochaczewskiego pojął decyzję o wspomnianym remoncie i przeznaczył na ten cel kwotę około 30 000 złotych. Zamiast dotychczasowej posadzki położono kostkę betonową, którą dodatkowo zabezpieczono  przed niekorzystnym wpływem  różnych  czynników. Zdecydowano się na ten typ posadzki, ponieważ w pracowni mieszczą się ciężkie urządzenia – tokarki, szlifierki.

Teraz podłoga powinna służyć uczniom przez kolejne lata. Szkolne pracownie, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu są stopniowo remontowane od roku 2008 roku i dostosowywane do zmieniających się form kształcenia. Oczywiście wymiana wyposażenia jeszcze potrwa, ale najbardziej pilne remonty zostały już wykonane. Teraz kolej na następne.

Grażyna Bolimowska-Gajda