Strona główna Sochaczew miasto Potrzebny parking przed muzeum wąskotorówki

Potrzebny parking przed muzeum wąskotorówki

1914
0
PODZIEL SIĘ
Niedawno informowaliśmy o Nocy Muzeów, która została zorganizowana 25 maja w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Okazuje się, że impreza nie spotkała się z przychylnym przyjęciem przez część naszych czytelników. Chodzi o mieszkańców domów jednorodzinnych położonych wokół Muzeum, w tym także przy ulicy Wojska Polskiego.
Nie mamy nic przeciwko istnieniu w tym miejscu muzeum, jak również organizowanych przez nie imprez. Ale jesteśmy przeciwni, aby osoby odwiedzające placówkę pozostawiały swoje samochody gdzie popadnie. Przykładem może być niedawne otwarcie sezonu. Wtedy to pozostawione przez udających się w przejażdżkę kolejką samochody zatarasowały ulicę Wojska Polskiego. Niektórzy pozostawili je nawet na wjazdach do posesji. Dlatego pytamy, kiedy w końcu Muzeum wybuduje dla swoich gości parking? – mówią zdesperowani właściciele okolicznych budynków.
Z parkingiem jest jednak problem. Otóż od strony ulicy Licealnej nie ma po prostu miejsca, gdzie można byłoby go wybudować. Z kolei przy ulicy Towarowej, czyli przed głównym wjazdem do Muzeum, istnieje mały parking, ale nie można na nim parkować. Co prawda władze samorządowe Mazowsza, któremu podlega placówka, od lat obiecują, że parking zostanie wybudowany, ale na obietnicach się skończyło. Pewną nadzieję na rozwiązanie problemu daje zapowiadana przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie przebudowa ulicy Towarowej. To właśnie w jej ramach ma być wybudowany parking wzdłuż ogrodzenia Muzeum, od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Łuszczewskich.
Ale tu pojawia się kolejny problem. Zgodę na jego budowę muszą wyrazić PKP, które są właścicielem gruntu. A to nie będzie takie proste. Kolej nie jest chętna do oddawania komukolwiek swojej własności, nawet w przypadku, gdyby miało to ułatwić ludziom życie. Natomiast starostwo nie może inwestować na nieswoim gruncie, ponieważ zabraniają mu tego przepisy.
dot