Strona główna Kronika kryminalna Policjanci dopadli nożownika

Policjanci dopadli nożownika

963
0
PODZIEL SIĘ
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci z Komendy Powiatowej w Dębicy w wyniku współpracy zakończyli z sukcesem poszukiwanie nożownika z Sochaczewa. Mężczyzna zaatakował i ranił w nocy 25 marca innego mężczyznę, po czym uciekł.
Do tragicznego zdarzenia doszło 25 marca około godziny 23.30 przy ulicy Żeromskiego w Sochaczewie. W okolicy jednego ze sklepów nieznany mężczyzna podczas sprzeczki ugodził nożem innego mężczyznę, raniąc go w brzuch. Po zadaniu ciosu oddalił się w nieznanym kierunku.
W toku czynności operacyjnych policjanci ustalili, że napastnikiem był Piotr C., 31 -letni mieszkaniec Sochaczewa. Poszkodowany po zdarzeniu trafił do szpitala i był operowany. Na szczęście jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Agresywny sprawca zdarzenia, obawiając się odpowiedzialności karnej, uciekł aż na drugi kraniec Polski, do województwa podkarpackiego. Jednak dzięki współpracy organów ścigania został namierzony przez policję. 26 kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wraz z funkcjonariuszami  z województwa podkarpackiego zatrzymali Piotra C. w miejscowości Dębica. Nożownik był zaskoczony, że po miesiącu od zdarzenia został nakryty i aresztowany.
Piotr C. usłyszał zarzut z artykułu 157 paragraf 1 Kodeksu Karnego – „Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia… podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
Wobec mężczyzny – na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie – sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Decyzja o użyciu Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wynikała z faktu, iż mężczyzna dokonał wyjątkowo brutalnego przestępstwa oraz w przeszłości zatrzymywany był za posiadanie broni. W ocenie policji był więc niebezpieczny – stwierdził Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.
BN