Strona główna Sochaczew gmina Orły Polskiego Samorządu i nowa radna w gminie Sochaczew

Orły Polskiego Samorządu i nowa radna w gminie Sochaczew

4115
0
PODZIEL SIĘ
Po sesji radni i sołtysi z gminy Sochaczew wraz z urzędnikami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie fot. Bogumiła Nowak

Ostatnia sesja Rady Gminy Sochaczew, 24 maja, przyniosła kluczowe zmiany w składzie samej Rady. Po tym jak zmarł radny Zbigniew Sitarski, po wyborach uzupełniających nową radną została Anna Żakowska.

Wybierali ją mieszkańcy Wymysłowa, Janaszówka, Chrzczan i Kożuszek Parceli. Radna na sesji złożyła ślubowanie. Swoją funkcję będzie pełniła o połowę krócej niż inni radni, bo jedynie do końca kadencji obecnej rady, czyli do jesieni 2018 roku.

Po wyborach uzupełniających nową radną została Anna Żakowska fot Bogumiła Nowak

Radni gminy Sochaczew dokonali także odsadzenia stanowiska przewodniczącego komisji rewizyjnej przy radzie gminy.

Jest to niezbędne, gdyż komisja musi przygotować wnioski na sesje absolutoryjną. Ta odbędzie się w czerwcu, wyjątkowo później niż zwykle, ale spowodowane to było tym, że nie było przewodniczącego komisji rewizyjnej – stwierdził Czesław Ćwikliński, przewodniczący rady gminy Sochaczew.

Sesja była też okazją do pochwalenia się przez Urząd Gminy statuetką w Ogólnopolskim Plebiscycie Orły Polskiego Samorządu. Gmina Sochaczew decyzją rady programowej i organizatorów plebiscytu została uhonorowana tytułem Gminy Roku 2017 i Złotym Orłem. Po sesji radni i sołtysi z gminy Sochaczew wraz z urzędnikami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

­– To powód do dumy znaleźć się w gronie największych i najsilniejszych, uznanych gmin w Polsce – stwierdził Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Szerzej o sesji i najważniejszych sprawach, jakie podjęli radni w kolejnym numerze „Expressu Sochaczewskiego”

BN

Podpis. Nowa radna, Anna Żakowska