Strona główna Kampinos Ocenią zdrowie i kondycję

Ocenią zdrowie i kondycję

982
0
PODZIEL SIĘ

KAMPINOS Grupa studentów z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odwiedzi mieszkańców gminy Kampinos w dniach 20-21 maja. Pod kierunkiem Jolanty Mogiła-Lisowskiej będą przeprowadzać badanie ankietowe odnośnie nawyków żywieniowych i kondycji mieszkańców.

Specjaliści od zdrowego ruchu, żywienia i rehabilitacji postanowili stworzyć specjalny projekt poprawy zdrowotności, samopoczucia, jakości życia dla rodzin zamieszkujących w gminie Kampinos. Aby jednak był on skuteczny i dobrany odpowiednio do potrzeb, musimy najpierw dowiedzieć się, jakie są te obiektywne potrzeby, wynikające z obciążeń pracą. Również chcemy rozpoznać oczekiwania poszczególnych rodzin w zakresie zmian dla ich zdrowia – informuje Jolanta Mogiła-Lisowska.

Pytania zostały wcześniej przekazane gminnym urzędnikom, a ci przekazali studenckie ankiety sołtysom. Badania są wyrywkowe i nie ma ustalonych ściśle wsi i rodzin. Są tam m.in.  pytania o spożycie alkoholu, owoców, warzyw, choroby oraz aktywność fizyczną. Wyniki badań będą kodowane, więc są całkowicie anonimowe.

Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy zechcą się włączyć w budowanie dla siebie dobrego, skutecznego programu poprawy zdrowotności i chętnie udzielą odpowiedzi na pytania młodych naukowców. Oczywiście wyniki badań zaraz po obliczeniach będziemy ogłaszać za pomocą miejscowej prasy. Informacje zaś o działaniach na temat programu zdrowotnego będziemy przekazywać cyklicznie do wiadomości – zapewnia  szefowa grupy badawczej.

BN