Strona główna Imprezy Nocne harce w bibliotece

Nocne harce w bibliotece

1159
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie zaprasza – w sobotę 3 czerwca – na kolejną edycję „Nocy w bibliotece”.

Wśród zapowiadanych atrakcji przy ulicy 1 Maja, czyli w Kramnicach Miejskich, Studio teatralne Krak-Art ze sztuką „Czy Czerwony Kapturek czyta książki?” i zabawa interaktywna z aktorami. Dla dorosłych zaś spotkanie autorskie z pisarzem Sławomirem Koprem. O godzinie 19.00 nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu gramatyczno-recytatorskiego i niespodzianka z tym związana. Ostanie punkty wieczoru upłyną pod znakiem wybuchów i detektywów. Eksperymenty i doświadczenia przedstawione zostaną na „Wybuchowym spotkaniu z Juniorem Odkrywcą”, a w trakcie wieczoru z bohaterami książek  „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” dzieci będą uczyć się układania własnej  historii detektywistycznej. Podczas trwania imprezy będzie można bawić się w wykreślanki dla spostrzegawczych i sudoku dla wytrwałych. O czym warto wspomnieć, 3 czerwca w czasie imprezy będzie obowiązywać amnestia dla tych czytelników, którzy przetrzymali książki.

Natomiast w oddziale dla dzieci w bibliotece przy ul. Chopina 160 odbędą się warsztaty plastyczne „Basia w bibliotece”, a także spotkanie z książkowymi detektywami – Lassie i Mają. Na koniec warsztaty literackie – Czytam sobie, bo czytanie porusza. Na  zakończenie „Nocy w Bibliotece” m. in. karaoke i robienie sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudce.

Na „Noc w Bibliotece” 3 czerwca zaprasza też Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie. Początek bibliotecznych od godziny 20.00.

BN