Nieskuteczność została ukarana

fot.pixabay
PIŁKA NOŻNA Warszawska Liga Okręgowa
Na środowy mecz do warszawskiego Świtu Teresin udał się bez czterech podstawowych piłkarzy. Za kartki nie mogli wystąpić: Marcin Zych, Kacper Bargieł i Mateusz Figat, zaś obowiązki służbowe uniemożliwiły występ Konradowi Kuśmidrowi.
Sytuacja w tabeli wskazywała, że mimo tych osłabień i tak z przeciwnikiem niemającym nawet połowy dorobku punktowego naszej ekipy uda się bez większych problemów zwyciężyć. Pierwsza połowa tylko ten stan rzeczy potwierdziła. Goście mieli wyraźną przewagę udokumentowaną w 25. minucie bramką Marcina Baumana. Pod koniec pierwszej połowy w świetnej sytuacji znalazł się Michał Bargieł, jednak nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.
Tego, co stało się w drugiej części meczu, chyba nie mogli przewidzieć nawet najbardziej zagorzali, licznie przybyli sympatycy zespołu gospodarzy. Od samego wznowienia gry po przerwie Świt zaatakował i z każdą minutą był bliższy zdobycia bramki. W 58. minucie po składnej akcji zdołał wyrównać stan meczu, a potem było już tylko gorzej. Teresin co prawda przeprowadzał groźne ataki, niestety kolejne dwa pudła w stuprocentowych sytuacjach zaliczył Michał Bargieł, zaś raz po idealnym dośrodkowaniu niecelnie główkował Michał Kowalski. Gospodarze wówczas złapali przysłowiowy wiatr  w żagle, atakowali ze zdwojoną siłą i w 84. minucie wyszli na prowadzenie. W samej końcówce meczu, po kolejnej wymianie podań, przypieczętowali efektowne zwycięstwo nad dużo wyżej notowanym Teresinem.
Mimo znaczących osłabień kadrowych nie można sobie pozwolić na stratę punktów ze zdecydowanie najsłabszą drużyną ligi. Szkoda tej niespodziewanej porażki, spowodowało to stratę znacznej przewagi w tabeli nad zespołami z miejsc 7 i 8.
Świt Warszawa – KS Teresin 3:1 (0:1)
Bramka dla Teresina: Marcin Bauman (25 min.)
KS Teresin: Nowakowski – D. Buczyński, K. Buczyński, Jaworski, Ciurzyński – Leszczyński, Bauman, M. Kowalski, Laskowski, Strzelczyk – M. Bargieł
KST

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz