Strona główna Kultura Na zawsze punk

Na zawsze punk

1013
0
PODZIEL SIĘ

Ostatnim wydarzeniem muzycznym w pubie Pełna Qlturka był koncert punkowy. Rozpoczął się on nietypowo, gdyż jako pierwszy na scenie pojawił się Paweł Jóźwiak. Zaprezentował on program w akustycznej formule. Zaśpiewał i zagrał kilka swoich numerów, uzupełniając je coverami. Został dobrze przyjęty przez zebranych.

Na drugi ogień poszła Pijacka Banda, czyli kieleckie trio grające punk rocka. Przemek (śpiew, gitara), Grzesiek (gitara basowa, śpiew) oraz Mateusz (perkusja) szybko rozruszali publikę spragnioną prostych gitarowych riffów oraz soczystych tekstów. Rycerze pogo powoli przystępowali do ataku, rozkręcając się z każdym kolejnym taktem.

Kolejnym zespołem, który jeszcze bardziej podkręcił tempo zabawy, była płocka Reszta Pokolenia. Kuro (gitara, śpiew), Marat (gitara basowa), Sosen (gitara) oraz Fred (perkusja) zagrali starego, poczciwego i melodyjnego punk-rocka. Usłyszeć można było między innymi Artystów, Balangę oraz Miasto bohaterów.

Jednak największe emocje wzbudziła gwiazda wieczoru czyli Uliczny Opryszek, który przyjechał do Sochaczewa z Nowego Tomyśla. Bunt (śpiew), Zielony (gitara, śpiew), Kogut (gitara basowa) oraz Pilon (perkusja) to starzy załoganci, którzy sporo o świecie wiedzą i starają się to wyśpiewać. Zespół rozpoczął od mocnego uderzenia, czyli kawałka Punks not Dead? Potem już samo poleciał i pogo się rozkręciło. Do mikrofonu poleciały słowa między innymi Iraku, Zwyciężaj albo zgiń, Hipokryty. Całość została podsumowana kultowym Na zawsze punk … i kolejny udany muzyczny wieczór w Pełnej Qlturce przeszedł do historii.

Oprócz swoich kawałków Uliczny Opryszek zagrał kilka coverów, między innymi zespołu Stan Zvezda. Sochaczewskiej publiczności sprawił na pewno niespodziankę prezentując utwór Wszystko jest piękne, który jest autorstwa Detonatora BN.

Tomasz Ertman

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Trójka” mistrzem
Następny artykułUdany start Elizy