Strona główna Kronika kryminalna Lider zespołu Classic o sprawie zatrzymania go przez CBA

Lider zespołu Classic o sprawie zatrzymania go przez CBA

5350
0
PODZIEL SIĘ

 

Robert Klatt, lider zespołu Classic odniósł się do wczorajszego zatrzymania go przez CBA oraz do informacji  medialnych związanych z tą sprawą. Poniżej publikujemy jego oświadczenie:

„Informuję i stanowczo zaprzeczam doniesieniom medialnym dotyczącym rzekomego postawienia mi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zarzutów wyłudzeń podatku VAT w związku z działalnością własną jak i spółek, w których byłem lub jestem udziałowcem. Podawane i rozpowszechniane przez media okoliczności działania przeze mnie na szkodę Skarbu Państwa są nieprawdziwe, nierzetelne i krzywdzące. Zdecydowanie dementuję informacje jakiegokolwiek udziału mojej osoby w wyłudzaniu podatku VAT, zatrzymania i odebrania mi jakichkolwiek pojazdów, sugestiom czy związkom z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej.

Aktualnie toczy się postępowanie, którego przedmiotem jest ustalenie, w jakich okolicznościach i za sprawą jakich osób doszło do ujęcia kilkunastu faktur wystawionych przez inne podmioty w dokumentacji księgowej prowadzonych przeze mnie działalności. Nie miałem do dnia dzisiejszego wiedzy o kwestionowaniu prawidłowości i rzetelności ich wytworzenia.

W dniu dzisiejszym złożyłem obszerne wyjaśnienia, przedstawiając okoliczności współpracy z podmiotami, co do których istnieją wątpliwości w zakresie prawidłowości ich działania. Sprawa jest badana, zaś na mój wniosek zabezpieczane są dokumenty. Po złożeniu wyjaśnień, jeszcze w dniu dzisiejszym o godz. 13.00 opuściłem budynek Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Przekazując opinii publicznej niniejszą wiadomość, informuję o podjęciu stosownych kroków prawnych mających na celu ochronę moich dóbr osobistych- Robert Klatt ”.