Lepsi niż PPPP

Przyznam się, że naprawdę zaczynam gubić się w realiach polskiej polityki. Oto po niedawnej wolcie PO, która twierdzi aktualnie, że absolutnie nie chce przyjmować uchodźców, nigdy nie chciała i nigdy nie będzie chciała, w niedzielę znać o sobie dała Nowoczesna.
Otóż, jak stwierdzono na kongresie tej partii, ma ona zamiar wprowadzić naprawdę nowatorskie rozwiązania w wielu sprawach. Podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat (no, nie takie nowatorskie), zlikwidowania programu 500+ (trąci plagiatem), rozdziału państwa od kościoła (zgrane), zalegalizowania związków partnerskich (żadna sensacja), wprowadzenia euro i mnóstwo innych niesamowitych dziwactw, które trudno zapamiętać.
I gdy zapoznawałem się powoli z tymi pomysłami, nagle przyszła mi do głowy taka myśl – to jest taki chytry plan, aby skierować potencjalnych wyborców Nowoczesnej do PO. Tak jest! Jeśli lider partii walczącej z progiem wyborczym, przedstawia samobójczy program, to jedyne rozsądne wytłumaczenie jest takie, że dogadał się z politycznym rywalem i w zamian za samounicestwienie wyżebrze kilka miejsc na listach wyborczych rywala.
No, Ryszard, naprawdę szacunek za tak misterną intrygę. Ugrać cokolwiek w sytuacji bez wyjścia, potrafią jedynie najlepsi. Daj sobie spokój z naprawą 225-letniej konstytucji czy kolejkami chłopców do ginekologa…
Była kiedyś Polska Partia Przyjaciół Piwa, ale taka jazda to nawet po beczce tego trunku się nie zdarzała!
Tomasz Połeć

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz