Strona główna Sochaczew miasto Kup za 1 procent wartości mieszkanie od miasta

Kup za 1 procent wartości mieszkanie od miasta

1664
0
PODZIEL SIĘ
SOCHACZEW Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 24 maja, radni przyjęli nowe zasady ustalania i wysokości stawek procentowych przy zbywaniu mieszkań komunalnych na rzecz ich najemców.
Tak jak już informowaliśmy za 1 procent wartości mieszkanie od miasta będą mogli nabyć najemcy objęci rządowym Programem Rodzina 500 Plus oraz osoby posiadające uprawnienia do Sochaczewskiej Karty Seniora, czyli „Senior 65 Plus” oraz Senior 75 Plus. Tym samym Sochaczew stał się jednym z nielicznych miast w Polsce, w którym rodziny wielodzietne i seniorzy mogą kupić od samorządu mieszkania za 1 procent jego wartości.
Radni na prośbę burmistrza zgodzili się również unieważnić dotychczasowe uchwały dotyczący udzielania bonifikat przy sprzedaż lokali komunalnych. Przypomnijmy, że według obowiązujących do tej pory przepisów, ustalonych przez radnych, ich najemcy mogli je nabyć w tym roku za 75 procent jego wartości. Natomiast od 1 stycznia 2018 roku nabywający musieliby płacić pełną wartości rynkową mieszkania.
Radni postanowili jednak, że pozostali najemcy będą mogli zakupić mieszkanie od miasta z bonifikatą wynosząca 75 procent, czyli za 25 procent jego wartości.
Jak stwierdził Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza, przyjęcie zmienionych warunków udzielania bonifikaty pozwoli na nabycie większej ilości mieszkań przez ich najemców na korzystniejszych warunkach, a także zmniejszy koszty zarządzania i utrzymania nieruchomości, w których gmina jest współwłaścicielem lub najemcą.
dot
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiła tkwi w rodzinie
Następny artykułDentysta opętany seksem