Strona główna Teresin Konkurs o źródłach energii odnawialnej rozstrzygnięty

Konkurs o źródłach energii odnawialnej rozstrzygnięty

1012
0
PODZIEL SIĘ
TERESIN Tegoroczna, druga edycja powiatowego konkursu „Odnawialne źródła energii – energią przyszłości” cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczestników. W konkursie, odbywającym się pod honorowym patronatem starosty Jolanty Gonta, wystartowali gimnazjaliści ze szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Organizatorem imprezy jest Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie.
Komisja jury w składzie: Ewa Odolczyk, dyrektor szkoły, nauczyciele Stanisław Paga, Małgorzata Kruszewska i Aneta Podrażka oceniając poszczególne prace nie miała łatwego zadania, bo niemal wszystkie z nich stały na bardzo wysokim poziomie, widać było ogromne zaangażowanie i znakomitą kreatywność młodych uczestników. Ostatecznie komisja przyznała następujące miejsca:
W kategorii plastycznej triumfowała Dominika Gajda z Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie za pracę pod tytułem „Ekologiczna dłoń”. Drugie miejsce zajęła Julia Boniecka z Gimnazjum w Szymanowie za pracę „Ekologiczny świat”. Na trzecim stopniu konkursowego podium stanęła Kinga Włodarska z Gimnazjum w Wyczółkach za pracę pod tytułem „Ekologia w świecie”. Wyróżnienie otrzymała Olimpia Woszczalska z Gimnazjum Powiatowego w Sochaczewie za pracę pod tytułem „Po co zanieczyszczać świat”.
W kategorii technicznej czołowa trójka należała do uczniów z sochaczewskiego Gimnazjum nr 2. Zwyciężyła Maja Rychwalska za pracę „Farma fotowoltaiczna”. Druga lokata przypadła Laurze Markiewicz za pracę „Słońce wiatr woda biomasa”, a na trzecim miejscu uplasował się Michał Dmoch, autor „Modelu wiatraka”.
Z kolei w kategorii „Twoja propozycja związana z OZE” komisja przyznała tylko I miejsce dla Kamili Janickiej z Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie za pracę „Świat na dłoni”.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w drugiej edycji powiatowego konkursu związanego z odnawialnymi źródłami energii.
ZST