Strona główna Kultura Kobieta z pasją

Kobieta z pasją

954
0
PODZIEL SIĘ
Zaczęło się od genealogii czego następstwem były podróże i fotografia – w której doskonale się odnalazła. Optymizmem i siłą mogłaby obdarować nie jedną młoda osobę. Dziś swoją pasją dzieli się na wystawach.
11 maja w Galerii Kramnic Miejskich odbyła się druga wystawa „Spotkania z Przyrodą” Anny Zalewskiej z zawodu i wykształcenia ekonomistki. Artystyczna strona jej duszy rozwinęła się dopiero po przejściu na emeryturę, wtedy postanowiła się realizować. Początek pasji zrodził się zupełnie niewinnie nic nie zapowiadało, że Anna dzięki swojej dociekliwości dojdzie do informacji o przodkach z XVII wieku. Podążając za zainteresowaniem, aby uwieczniać akta zajęła się fotografią. Do zdjęć przyrodniczych przeszła zupełnie spontanicznie za namową współmałżonka ale to nie koniec wyzwań. Jej kolejną muzą po naturze będzie architektura.
Tu wychodzi zachłanność bardzo dojrzałego człowieka, który chciałby widzieć bardzo dużo i zachować to dla siebie i nie wie jak to zrobić więc najprostszym sposobem jest uchwycić tę chwile w obiektywie. Ta chwila już nigdy się nie powtórzy i nic nie zdarzy się dwa razy. Robię to bo wiem, że przyjdzie czas kiedy nie będę w stanie wybrać się w te miejsca, a zdjęcia będą ich namiastką– powiedziała autorka.
 
Od początku wielkim wsparciem jest dla niej mąż Tadeusz, który motywuje ją do zdobywania kolejnych celów. Siłą sprawczą tej wystawy były Elżbieta Maciątkiewcz i Urszula Wrzesińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie. To one namówiły Annę, aby podzieliła się z szerszym gronem swoimi pracami. Na wernisażu towarzyszyła jej rodzina i najbliższe przyjaciele.
JMS
Fot. Joanna Smacka