Strona główna Sochaczew miasto Kładka grozy! Libacje alkoholowe to mały pikuś

Kładka grozy! Libacje alkoholowe to mały pikuś

2698
0
PODZIEL SIĘ

Dzięki kładce przez Bzurę przy ulicy Staszica mieszkańcy Sochaczewa nie muszą pokonywać kilku kilometrów, aby dotrzeć z osiedla przy ulicy Gawłowskiej czy Karwowa do centrum Sochaczewa. To także tędy chodzą uczniowie Gimnazjum nr 2.

Jeszcze kilka lat temu, szczególnie po zapadnięciu zmroku, przejście przez kładkę nie należało do najbezpieczniejszych. Powodem były grupy nastolatków okupujących przeprawę i urządzających na niej lub pod nią alkoholowe libacje. Potem zrobiło się w miarę bezpiecznie. Okazuje się jednak, że nie na długo.

Nie ma praktycznie dnia, aby na kładce znów nie dochodziło do alkoholowych libacji. Co prawda młodzież nie przesiaduje już na samym przejściu, ale okupuje znajdujące się obok niego rurociągi i gazociąg. Ich ulubione rozrywki, to  skakanie po ich. Zastanawiam się tylko, kiedy dojdzie do awarii, i kto będzie pokrywał ewentualne koszty naprawy. Pół biedy, jak zniszczą wodociąg czy kanalizację sanitarną. Gorzej będzie, gdy doprowadzą do wybuchu gazu, wtedy z okolicznych budynków pozostaną tylko ruiny. Może już więc pora, aby na kładce zamontować monitoring, który ograniczyłby panujące na niej ekscesy. Tym bardziej, że istniejące na przeprawie oświetlenie także pozostawia wiele do życzenia – powiedział nam jeden z mieszkańców domu w okolicy kładki.

Jego sąsiad dodaje z kolei, że praktycznie każdego dnia musi zbierać ze swojego ogródka butelki i puszki po piwie, które po wypiciu rzucane są przez młodzież na posesje położone obok kładki.

dot

Fot.: MW