Strona główna Kultura Jazzowe granie w Kontraście

Jazzowe granie w Kontraście

1037
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Sobotni wieczór w Klubie Kontrast przeznaczony był dla wielbicieli muzyki jazzowej. Na scenie wystąpiła piątka młodych mężczyzn, którzy wiedzą, o co w graniu chodzi. Ich utwory nie mają tytułów, tylko są numerowane.

W dwóch półgodzinnych setach muzycy zaprezentowali kilka dojrzałych utworów pochodzących z ich dwóch wydanych płyt. Przemyślane kompozycje, kapitalnie zaaranżowane robią na słuchających piorunujące wrażenie. Poszczególni muzycy raczej się uzupełniają, niż próbują na siłę zabłysnąć jakąś karkołomną solówką. W grze zespołu HoTS słychać, że jego członkowie czerpią pełnymi garściami z bardzo dobrych wzorów. Nie naśladują ich, tylko umiejętnie i kreatywnie wykorzystują, skłaniając słuchających do refleksji. Koncert w wykonaniu kwintetu bardzo się spodobał publiczności. Był utwór na bis, nosił tytuł „Numer Jeden”.

Zespół HoTS zagrał w Sochaczewie w składzie: Mikołaj Pocyliusz (gitara), Radosław Nowak (trąbka), Bartosz Tkacz (saksofon tenorowy), Adam Prokopowicz (kontrabas) oraz Maciej Wojcieszuk (perkusja).

Tomasz Ertman

Fot Gamid Ibadullayev