Strona główna Kronika kryminalna Jazda na “pałę” może cię wiele kosztować

Jazda na “pałę” może cię wiele kosztować

2030
0
PODZIEL SIĘ

Od dwóch tygodni trwa przebudowa ulicy Trojanowskiej. W związku z tym dotychczasowy ruch kołowy z Trojanowskiej został skierowany na ulice Targową i Okrężną. Tym samym ulica Kochanowskiego na okres przebudowy stała się ulicą podporządkowaną.

Okazuje się jednak, że cześć kierowcy nie zwraca uwagi na ustawione znaki na skrzyżowaniu Targowej z Kochanowską i jeździ na pamięć uważając, że ta ostania nadal ma pierwszeństwo przejazdu. To z kolei powoduje, że od 6 maja, kiedy wprowadzono nową organizację ruchu, na skrzyżowaniu Targowej z Kochanowskiej doszło do dwóch kolizji. Ostatnia miała miejsce dzisiaj, 23 maja, w godzinach rannych. Na szczęście nikt nie został ranny.

Jak poinformowano nas w sochaczewskiej komendzie policji praktycznie każdego dnia funkcjonariusze otrzymują po kilka zgłoszeń od mieszkańców o próbach wymuszania pierwszeństwa przejazdu przez kierowców jadących ulicą Kochanowskiego.

fot. st. asp. M. Dobrowolski PSP Sochaczew

Apelujemy do kierowców, aby ci nie jeździli na pamięć i zwracali uwagę na znaki drogowe ustawione w tym miejscy w związku ze zmianą organizacji ruchu. Chciałbym także przypomnieć kierowcom, że za nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu grozi mandat w wysokości 300 złotych oraz pięć punktów karnych – powiedział nam Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

dot

Fot. nadesłane przez czytelnika