Strona główna Kultura Jam Session w niemym kinie

Jam Session w niemym kinie

1077
0
PODZIEL SIĘ
SOCHACZEW W piątek (12 maja) zainaugurowany został nowy cykl przedsięwzięć kulturalnych zaproponowanych przez działającą przy SCK Boryszew Pracownię Eksperymentów Audiowizualnych prowadzonych przez Gamida Ibadullayeva. Prezentacje niebanalnych dzieł filmowych mają odbywać się w Klubie Kontrast raz w miesiącu.
Pierwsze spotkanie nawiązało do korzeni sztuki filmowej, gdyż jak powiedział Gamid: Dom się buduje nie od dachu, ale od fundamentów.
Zaprezentowane zostały trzy nieme komedie. Pierwsza z nich był film Maxa Lindera „Siedem lat nieszczęść” z kultową już sceną z lustrem. Kolejnym obrazem był „Włóczęga” z Charlie Chaplinem. Aktor ten jest szerzej znany od Lindera jednak jak sam mówił „Jest on moim Mistrzem”.
W przerwie pomiędzy niemy obrazami został zaprezentowany teledysk młodego sochaczewskiego zespoły By The Way, który został zrealizowany przez prowadzącego filmowy wieczór Gamida Ibadullayeva, przy współpracy z ekipą Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych.
Po krótkiej przerwie został wyświetlony trzeci film – „Spokojna uliczka”. W rolę policjanta wciela się Charlie Chaplin, który robi porządek „na dzielnicy”. Film ten jest przykładem komedii slapstickowej w jej najczystszej formie.
Pierwszy filmowy wieczór już za nami. Publiczność bawiła się świetnie i zadowolona wychodziła z Klubu Kontrast. Prezentacja niemych filmów została wzbogacona muzyką graną przez Łukasza Rogowieckiego, który bardzo udanie wcielił się w rolę tapera.
Tomasz Ertman
Fot Gamid Ibadullayev