Strona główna Sport Halowe podium dla Mazowsza

Halowe podium dla Mazowsza

1217
0
PODZIEL SIĘ

ŁUCZNICTWO Halowy sezon łucznicy dobiegł końca, trzeba zaznaczyć, że był bardzo udany dla reprezentantów LKS Mazowsze Teresin. Podopieczni Katarzyny Klata, Alicji Maciągowskiej i Ryszarda Kowalskiego wielokrotnie stawali na ogólnopolskim podium. Przytoczmy te największe z halowych sukcesów.

W  Mistrzostwach Polski Juniorów w Dobczycach spore osiągnięcie zanotował Michał Chojnacki, który w kategorii łuków bloczkowych zdobył brązowy medal. Ponadto zespół juniorek w składzie: Agnieszka Grądzik, Małgorzata Maciągowska i Marta Narloch nie dostał się do strefy medalowej i ostatecznie zakończył swoje zmagania na dobrym, szóstym miejscu.

W Mistrzostwach Polski Młodzików w Głuchołazach znakomicie spisali się młodzi adepci sekcji łuczniczej LKS Mazowsze Teresin, przywożąc z zawodów dwa brązowe medale. Zespół dziewcząt w składzie: Aleksandra Rutkowska, Gabriela Banaszek, Klaudia Wójcicka, Natalia Pietrzak – wystrzelały trzecie miejsce w stawce dwunastu zespołów. Natomiast mikst w składzie: Aleksandra Rutkowska i Marcin Chwesiuk zdobył brązowy medal w rywalizacji dwudziestu trzech mikstów. W zawodach startowało sześćdziesiąt dziewcząt i pięćdziesięciu czterech chłopców rocznik 2002 oraz siedemdziesiąt dziewcząt i pięćdziesięciu trzech chłopców rocznik 2003-2004.

Halowe strzelanie łucznicy z Teresina udanie zakończyli w Radzyminie, gdzie podczas ogólnopolskich zawodów zupełnie zdominowali turniejowe podium. Seniorki: I miejsce – Alicja Maciągowska, II miejsce – Małgorzata Maciagowska; juniorki młodsze: I miejsce – Natalia Skrok, II miejsce – Dominika Gajda, III miejsce – Joanna Świerżewska; juniorzy młodsi: II miejsce – Dominik Kozłowski i Bartosz Budnik.

Marcin Odolczyk