Strona główna Edukacja Geodeci przeszkoleni

Geodeci przeszkoleni

936
0
PODZIEL SIĘ
Blisko siedemdziesięciu przedstawicieli służby geodezyjnej z dwunastu powiatów wzięło udział w seminarium szkoleniowym „Dobre praktyki przy tworzeniu powiatowej infrastruktury informacji przestrzennej”.
 To pierwsza tego typu konferencja w powiecie sochaczewskim i wszystko wskazuje na to, że stanie się cykliczną. Geodeci spotkali się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w czwartek 11 maja.
Szkolenie, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, szczególnie Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami na czele z dyrektor Ireną Kaca, poprowadzili przedstawiciele firmy Geobid sp. z o.o. z Katowic. Instytucja ta ma znaczny wkład w rozwój polskiej geodezji, a głównie w tworzenie systemów informacji o terenie.
Seminarium otworzyła starosta Jolanta Gonta. – Bardzo cieszę się, że doszło do takiego spotkania, podczas którego macie Państwo możliwość nie tylko poszerzenia swojej wiedzy i wysłuchania fachowych rad, ale też wymienić się swoim doświadczeniem. Jest nam niezmiernie miło, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie, stąd dziękuję pani dyrektor Kaca za duże zaangażowanie się w ten interesujący projekt – mówiła starosta, której podczas otwarcia towarzyszył wicestarosta Tadeusz Głuchowski.
Szkolenie było odpowiedzią na liczne zapytania użytkowników zaawansowanych systemów informatycznych z zakresu geodezji i kartografii, co do sposobu ich obsługi i praktycznego wykorzystania w swojej pracy. Seminarium zakończyło się wspólną dyskusją i nowymi pomysłami na realizację dalszych tego typu przedsięwzięć dla środowiska geodezyjnego.
Starostwo Powiatowe
 w Sochaczewie