Strona główna Sochaczew miasto Ekspresowa przebudowa ulicy Trojanowskiej

Ekspresowa przebudowa ulicy Trojanowskiej

1051
0
PODZIEL SIĘ

Wygląda na to, że przy takim tempie prac termin zakończenia przebudowy ulicy Trojanowskiej zostanie dotrzymany. A ten został wyznaczony firmie Prima przez sochaczewskie starostwo na 30 października.

W ciągu półtora tygodnia od rozpoczęcia prac, zdjęto już nawierzchnię ulicy na odcinku od ogródków działkowych do Okrężnej oraz część istniejącego chodnika. Usunięto także pas zieleni po północnej stronie ulicy, gdzie ma zostać wybudowany dodatkowy chodnik oraz ścieżka rowerowa. To z kolei pozwoliło na rozpoczęcie układania kanalizacji deszczowej. Równocześnie budowana jest także nowa podziemna sieć energetyczna.

Dodajmy, że pierwszy etap przebudowy Trojanowskiej został podzielony na trzy odcinki prac. Pierwszy z nich obejmie Trojanowską od skrzyżowania z drogą wewnętrzną między blokami, do skrzyżowania z ul. Okrężną, bez samego skrzyżowania. Tu prace potrwają do lipca. Następnie przebudowany zostanie odcinek od wjazdu do hurtowni P.H.U. Tarczyk do skrzyżowania z ul. Łąkową. Te prace zostaną wykonane w sierpniu. Zaś trzeci, wrześniowy etap obejmie przebudowę skrzyżowania z Al. 600-lecia i odcinek Trojanowskiej do ogródków działkowych. Prace będą prowadzone również od skrzyżowania z ul. Okrężną do wjazdu na teren hurtowni P.H.U. Tarczyk.

jur

Fot.: Jerzy Szostak