Strona główna Kronika kryminalna Dilerzy zatrzymani

Dilerzy zatrzymani

943
0
PODZIEL SIĘ

Od początku roku trwa obława na handlarzy środkami odurzającymi. Nie ma tygodnia, by policjanci kogoś nie zatrzymali. Policjanci ustalili, że 18 marca na terenie Sochaczewa grupa młodzieży zażywała środki odurzające. W toku działań ustalono, że 19-letni mężczyzna z Teresina podczas spotkania poczęstował marihuaną 16-latka. Dzięki współpracy policji i prokuratury starszy z mężczyzn usłyszał zarzut udzielenia małoletniemu środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. 19-latkowi postawiono zarzuty i za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Z kolei drugi poszukiwany zatrzymany został 5 marca. Był nim 34-letni mieszkaniec Sochaczewa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Wyszogrodzkiej. Mężczyzna kierował oplem astrą w sposób, który sugerował, że może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym policjanci zdecydowali się, by zatrzymać kierowcę. Ten jednak podjął próbę ucieczki, kierując się ulicą Wyszogrodzką, w stronę Plecewic.

Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Jednak policjanci byli uparci i ruszyli w pościg. Kierowca po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili jednak policjanci go zatrzymali.

Okazało się, że szarżującym kierowcą był Robert A., 34-letni mieszkaniec Sochaczewa, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 2 lat za przestępstwa narkotykowe. W pojeździe zatrzymanego ujawniono dwie torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością marihuany. Mężczyzna usłyszał na początku maja kolejny zarzut posiadania substancji odurzających. Po zatrzymaniu trafił do zakładu karnego.

BN

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRowery pod kontrolą
Następny artykułSprzedawała licencjat