Strona główna Kronika kryminalna TYLKO U NAS: Co konkretnie prokuratura zarzuca liderowi zespołu Classic

TYLKO U NAS: Co konkretnie prokuratura zarzuca liderowi zespołu Classic

3701
0
PODZIEL SIĘ
fot. YT

 INFORMACJA WŁASNA Jak już informowaliśmy, w minioną środę, 24 maja, agenci CBA zatrzymali Roberta K. lidera zespołu disco polo Classic, oraz 2 inne osoby. Zarzucono im m.in. o obrót fikcyjnymi fakturami VAT, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się ponoć popełnianie przestępstw skarbowych i pranie pieniędzy. Dzień później Robert K. zaprzeczył, jakoby miał postawione jakiekolwiek zrzuty przez prokuraturę. Zagroził też mediom procesami. Sprawdziliśmy jak jest naprawdę.

Robert K. oświadczył wczoraj, że nie ma żadnych zarzutów: „Informuję i stanowczo zaprzeczam doniesieniom medialnym dotyczącym rzekomego postawienia mi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zarzutów wyłudzeń podatku VAT w związku z działalnością własną jak i spółek, w których byłem lub jestem udziałowcem. Podawane i rozpowszechniane przez media okoliczności działania przeze mnie na szkodę Skarbu Państwa są nieprawdziwe, nierzetelne i krzywdzące. Zdecydowanie dementuję informacje jakiegokolwiek udziału mojej osoby w wyłudzaniu podatku VAT (…)”.

Zwróciliśmy się wczoraj do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, o skomentowanie oświadczenia Roberta K. Odpowiedział nam Prokurator Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie: „Informuję, że Robert K. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na posłużeniu się 22 nierzetelnymi fakturami i wprowadzeniu ich do rejestru zakupów i sprzedaży oraz wykorzystaniu ich w rozliczeniach podatkowych, poprzez ujęcie w deklaracjach VAT 7, co doprowadziło do zawyżenia podatku naliczonego i narażenia na uszczuplenie należności publicznych w kwocie ok. 426 tys. zł, tj. o przestępstwa z art. 56 par.1 kks, 62 par. 2 kks i 61 par. 1 kks”.

Łącznie w sprawie zostało dotychczas zatrzymanych około 30 osób, a straty to kilkanaście milionów złotych. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Ex