Strona główna Wyszogród Ceny wody w Wyszogrodzie, to studnia bez dna

Ceny wody w Wyszogrodzie, to studnia bez dna

4913
0
PODZIEL SIĘ
Mieszkańcy Wyszogrodu płacą za wodę chyba najwięcej w regionie. I serdecznie mają już dosyć bezustannych podwyżek, których końca nie widać.
Jeszcze w 2015 roku ceny wynosiły za metr sześcienny wody 2,92 zł, i 3,40 zł za metr sześcienny ścieków 3,40 zł. Nie odbiegały one normą od cen pozostałych gmin w powiecie płockim. Niestety ponad dwa lata temu usługi komunalne przejęła niemiecka spółka Remondis Aqua Wyszogród.
I teraz mieszkańcy Wyszogrodu płacą Wyszogród 4,96 złotego za metr wody i 10,89 złotego za ścieki.
– Dobrze, że mam własną studnię na podwórzu, bo po części przeszliśmy z rodziną do wody ze studni. Jest to o wiele taniej niż koszty, które narzuca Remondis.- stwierdza. Stanisław Kluge z Wyszogrodu
– Nie spodziewaliśmy się takiej ceny, daliśmy się nabić w butelkę. My tu w okolicy wracamy do wody ze studni, ale to nie jest rozwiązanie. Nie rozumiem jak wodę mogła przejąć niemiecka spółka. Nie było komu tylko Niemcom nas sprzedali ?! Nie wiadomo jak doszło do przejęcia usług komunalnych przez Remondis Aqua. Ani ja ani sąsiedzi nie mamy pojęcia.- dodaje zniesmaczona sąsiadka pana Stanisława.
Przez 24 godziny nie było wody w ośrodku zdrowia / fot Joanna Smacka
Ale to nie jest jedyny problem związany z wodą w Wyszogrodzie. Coraz częściej zdarzają się przerwy w jej dostawie. Tak jak we wtorek 23 maja.
Szerzej o sprawie napiszemy w nowym wydaniu Expressu Sochaczewskiego.
Joanna Smacka