Było co wypić i zapalić

SOCHACZEW Funkcjonariusze do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcja KPP w Sochaczewie, 9 maja na terenie miasta znaleźli skład, w którym znajdowało się 160 000 sztuk papierosów oraz tysiąc litrów bezbarwnej cieczy o silnej woni alkoholu etylowego.
Wszystko zaczęło się od informacji dzielnicowego o nielegalnym obrocie papierosami i alkoholem na jednej z sochaczewskich posesji. Sprzedażą wyrobów bez polskich znaków akcyzowych mieli się zajmować 42-letnia kobieta oraz jej 46-letni znajomy.
Uzyskana informacja potwierdziła się, a to co policjanci ujrzeli w garażu, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 160 000 sztuk papierosów, prawie tysiąc litrów bezbarwnej cieczy o silnej woni alkoholu etylowego oraz liczone w setkach tysięcy podrobione etykiety pudełek i kartonów papierosów kilku światowych marek. Podrobione etykiety pudełek posłużyłby do pakowania papierosów. Wstępnie oceniono, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT, akcyzy i cła mogły wynieść 300 000 złotych. Sprawa jest rozwojowa i policja będzie ustalała dalsze szczegóły.
Za przechowywanie wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez akcyzy, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za podrabiane znaku towarowego marki grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
KPP/opr. atu

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz