Strona główna Sochaczew miasto Bezpłatne badania dzieci

Bezpłatne badania dzieci

918
0
PODZIEL SIĘ
Po raz siódmy do Sochaczewa przyjedzie specjalnie wyposażony ambulans Fundacji Ronalda Mc’Donalda, w którym za darmo – dzieciom z Sochaczewa w wieku od 9 miesięcy do 6 lat – wykonywane będą badania USG. Lekarze radiolodzy przyjmą około 210 dzieci. Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.
– Warto przyjść i oddać dziecko na kwadrans w ręce fachowców, nawet gdy nie obserwujemy żadnych niepokojących objawów. Średnio u 5-6 procent maluchów badanych w poprzednich latach lekarze wykrywali drobne zmiany lub odstępstwa od normy. Powiększone węzły chłonne, zmiany w tarczycy, nerkach lub śledzionie były sygnałem dla rodziców, że warto wykonać specjalistyczne badania – mówi Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego.
Z bezpłatnego USG skorzystają wszyscy zainteresowani rodzice mieszkający na terenie Sochaczewa, pod warunkiem, że wcześniej zapiszą swoje dziecko. Lekarze zastrzegają, że udział w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwy, a kolejna okazja, dopiero za rok. Liczba miejsc jest ograniczona.
Aby skorzystać z wiedzy i porad doświadczonych radiologów należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer urzędu miejskiego: tel. 46 862 22 35 wew. 440, w godzinach 8.00-16.00. Zapisy będą prowadzone 30 maja i 1 czerwca, a zdecyduje kolejność zgłoszeń.
Należy podać proponowaną godzinę badania, imię i nazwisko dziecka, pesel dziecka, imię i nazwisko rodzica wraz z numerem telefonu do kontaktu. Ambulans będzie czekał na małych pacjentów na placu Kościuszki 2, 3 i 4 czerwca, od 9.00 do 17.00.
UM / es