Strona główna Sport Bez szansy na punkty

Bez szansy na punkty

1001
0
PODZIEL SIĘ
PIŁKA NOŻNA Warszawska Liga Okręgowa
Broniące się przed spadkiem rezerwy grodziskiej Pogoni potraktowały mecz z Teresinem niezwykle poważnie, wzmacniając się kilkoma piłkarzami z pierwszego składu, będącego na najlepszej drodze do III ligi.
Od pierwszego gwizdka arbitra gospodarze znakomicie weszli w mecz, grali szybkimi podaniami, w dodatku agresywnie. Wszystkich zaskoczyło ich przygotowanie motoryczne. Już w 5. minucie osiągnęli cel, kiedy to Sebastian Szewczyk przedarł się ze środkowej strefy pod pole karne, strzelił, piłka odbiła się jeszcze od Filipa Jaworskiego i zupełnie zmyliła naszego bramkarza. Trzeba było gonić wynik i niestety do mniej więcej 25. minuty nic z tych starań nie wychodziło. Wtedy to dopiero Teresin uporządkował grę i mecz stal się bardziej wyrównany. Niestety sytuacje Konrada Kuśmidra i Marcina Baumana nie zostały zamienione na bramki i jednobramkowe prowadzenie Grodziska utrzymało się do przerwy.
Druga część meczu rozpoczęła się od agresywnych wymian akcji z obydwu stron. W 72. minucie Kacper Bargieł sfaulował zawodnika Pogoni w obrębie „szesnastki”, zaś skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Tomasz Kołodziejski, strzelając przy samym słupku. Reakcja Teresina na straconą bramkę nie okazała się wystarczająca, choć gdyby w 80. minucie po ewidentnym faulu na Michale Kowalskim sędzia podyktował jedenastkę, wynik meczu mógłby się jeszcze odmienić. Tak się jednak nie stało, a jakby tego było mało, w 88. minucie Jakub Szczęsny – strzałem obok Michała Nowakowskiego – przypieczętował efektowne zwycięstwo gospodarzy.
Teresin po tej kolejce spadł z 4 na 6 miejsce w tabeli. Przed nami jeszcze 6 meczów, w najbliższej kolejce w sobotę 20 maja o godz. 17.30 podopieczni Adama Warszawskiego podejmą silnego i niewygodnego rywala, Józefowię Józefów.
Pogoń II Grodzisk Mazowiecki – KS Teresin 3:0 (1:0)
KS Teresin: Nowakowski – K. Buczyński, Zych, Jaworski, M. Kowalski – Leszczyński (56 Strzelczyk), Bauman, Laskowski (51 Figat), Kuśmider, K. Bargieł (90+2 Szydłowski) –   M. Bargieł (81 Ciurzyński)
KST