Strona główna Sport Zapaśnicy Mazowsza Teresin najlepsi w Polsce

Zapaśnicy Mazowsza Teresin najlepsi w Polsce

120
0
ZAPASY Pięć medali przywieźli z Kołobrzegu zapaśnicy LKS Greiner Mazowsze Teresin. W Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli złoto indywidualnie i drużynowo, srebro i dwa razy brąz. Tym samym teresiniacy udowodnili, że na ogólnopolskiej arenie są jednymi z najlepszych wojowników.
Najlepszy występ z reprezentantów LKS Greiner Mazowsze zanotował Dawid Mechecki. W kategorii wagowej do 120 kg nie miał sobie równych, wygrywając wszystkie swoje walki w turniejowej drabince. Co ważne, w walce finałowej, pomimo kontuzji kolana wygrał w dwóch rundach 1-0 i 3-0 z Mateuszem Abramzikiem z Orlika Nawiady. Na drugim stopniu podium stanął Mariusz Zdanowski (kat. wag. do 84 kg). Z kolei brązowe krążki dla klubu z Teresina zdobyli Rafał Paliński (kat. wag do 74 kg) i Kamil Pałyska (kat. wag. 96 kg). W klasyfikacji drużynowej LKS Greiner Mazowsze wywalczyło tytuł mistrzowski, dystansując pozostałe krajowe kluby.