Strona główna Sport ZA GAPOWE SIĘ PŁACI

ZA GAPOWE SIĘ PŁACI

206
0
RUGBY W niedzielę w Sochaczewie odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby „7”. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. W tym gronie znalazła się drużyna prowadzona przez Macieja Misiaka.
Orkan w eliminacjach bez większych problemów ograł Husara Bolesławiec oraz Pogoń Siedlce. W półfinale nasi kadeci trafili na Juvenię Kraków i nie ma co ukrywać, byli faworytami. Niestety boiskowa rzeczywistość okazała się bolesna dla sochaczewian. Pomimo tego, że praktycznie przez cały mecz mieli przewagę, to przegrali.
W pierwszej połowie popełnili jeden błąd, który kosztował ich stratę 7 punktów. Po przerwie wzięli się ostro do odrabiania strat i wyszli na prowadzenie 10:7. Niestety w ostatniej akcji meczu dali się obiec przez Marcina Morusa (rugbista ten został wybrany MVP turnieju) i musieli przełknąć gorycz porażki.
W meczu o trzecie miejsce ponownie zagrali na swoim poziomie i bez większych problemów ograli Budowlanych Lublin. Trzecie miejsce zapewniło sochaczewianom awans do turnieju finałowego, jednak prawdopodobnie pozostał niedosyt.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Adam Szwarc, Jan Mroziński, Kacper Getka, Sebastian Misiak, Ksawery Struss, Igor Kocimski, Sebastian Kitliński, Michał Szwarc (został wybrany najlepszym rugbistą Orkana), Wojciech Kryś, Przemysław Dobijański, Dawid Szymerski, Mateusz Panek oraz Maciej Misiak (trener)