Strona główna Sport Zagrali radosne rugby

Zagrali radosne rugby

351
0

RUGBY I Liga  Niedzielny mecz rozpoczął atak Orkana. W pewnym momencie piłka trafiła do Wojciecha Krześniaka, który rozpoczął indywidualną akcję. Na blaszce minął rywala i zdobył pierwsze przyłożenie. Celnie podwyższył Tomasz Gasik i po dwóch minutach gospodarze prowadzili z Posnanią 7:0.

Kolejne minuty również przebiegają pod dyktando sochaczewian. Pomimo tego rywale zdobywają punkty z karnego. Michał Hebda trafił w słupy z prawie połowy boiska. Nie zmieniło to obrazu gry i nadal częściej z jajem biegali nasi rugbiści. W 20. minucie Adrian Niemiec urwał się rywalom. Przebiegł prawie 70 metrów i przyłożył „w słupach”. Tomasz Gasik nie miał problemów, żeby drugi raz skutecznie podwyższyć. Swoje pięć minut mają także rywale. Po krótkim okresie przewagi zdobywają przyłożenie.

Orkan nie zasypia gruszek w popiele i tuż przed przerwą Mateusz Popiołek zdobywa trzecie przyłożenie dla Orkana. Po raz trzeci skutecznie wynik podnosi Gasik. Wydawało się, że sędzia Mirosław Szczepański w tym momencie zakończy pierwszą połowę. Stało się inaczej. Zdezorientowani sochaczewianie popełniają błąd, który bezlitośnie wykorzystują goście, zapisując 7 punktów na swoim koncie.

W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany. Drużyny zaczęły grać radosne rugby. Na boisku od czasu do czasu panował lekki chaos. Jednak kibice nie mogli narzekać, gdyż co kilka minut drużyny na przemian zdobywały punkty. Orkan z tej wymiany ciosów wyszedł zwycięsko. Czwarty mecz w pierwszej lidze został wygrany.

RC Orkan Sochaczew – Posnania Poznań  43:29 (21:15)

punkty: Tomasz Gasik (18), Wojciech Krześniak (5), Adrian Niemiec (5), Mateusz Popiołek (5), Kamil Palasik (5), Marcin Olszewski (5)

skład: Kamil Kościelewski, Łukasz Syperek, Michał Gadomski, Daniel Niemyjski, Mateusz Popiołek, Kamil Dudkowski, Jakub Budnik (47′ Daniel Wiktorowski), Kamil Palasik, Piotr Czarnecki, Tomasz Gaski, Tomasz Szymański, Jakub Młyńczak, Adrian Niemiec (31′ Marcin Olszewski), Wojciech Krześniak (60′ Bogdan Wróbel), Bartłomiej Sadowski