Strona główna Sport Międzynarodowe sukcesy Piotra Zielińskiego

Międzynarodowe sukcesy Piotra Zielińskiego

89
0

KULTURYSTYKA Piotr Zieliński do niedawna kojarzony był z tenisem stołowym, jednak zmienił dyscyplinę i zaczyna odnosić w niej poważne sukcesy. Zięć Bronisława Gawrylczyka zaczął rzeźbić swoje ciało i startować w zawodach kulturystycznych.

Pasmo tegorocznych sukcesów Piotr rozpoczął w Grodzisku Wielkopolskim. Zdobył w nim Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii fitness plażowe do 178 cm. Kolejnymi zawodami był IFBB Diamond Cup Malta 2017. Miały one rangę Pucharu Świata. Na śródziemnomorską wyspę przyjechało około trzystu zawodników z 34 państw. Rywalizacja była więc zacięta. W tym gronie Zieliński zdobył brązowy medal w kategorii Men’s Physique Up To 178 cm.

Passa sukcesów została podtrzymana podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness. Z tych zawodów do Sochaczewa trafił srebrny medal. Ostatni jak na razie medal Piotr Zieliński „wygimnastykował” w Santa Susanna (Hiszpania). Odbyły się tam Mistrzostwa Europy w kulturystyce. Mieszkaniec Sochaczewa był drugi w fitness plażowym do 179 cm.