Strona główna Praca Znaleźli pracę

Znaleźli pracę

1197
0
PODZIEL SIĘ
Targi Pracy w Sochaczewie są już tradycją. Od lat odbywają się wiosną i skupiają pracodawców oraz urzędy kooperujące z pracodawcami. Tegoroczna edycja nie była tak oblegana, jak w ubiegłych latach, ale sporo osób znalazło ciekawe oferty.
W tym roku było 26 wystawców, w większości z Sochaczewa i okolic, ale też pojawiły się niektóre firmy spoza powiatu sochaczewskiego.
– Nasza firma jest po raz pierwszy w Sochaczewie, ale zapewne nie ostatni. Interesuje nas znalezienie pracowników z waszego miasta. Zapewniamy bezpłatny dojazd do Błonia, gdzie oferujemy pracę. Nie stawiamy rygorystycznych ograniczeń wiekowych, a wynagrodzenia na pewno mogą być atrakcyjne – zapewnia jeden z wystawców.
Wśród poszukujących dominowały osoby w wieku 40+. Jak określili organizatorzy Targów Pracy, zdecydowanie było mniej osób młodych i uczniów, a przybyło osób 40- i 50-letnich. Większość pracodawców zamiejscowych w swych ofertach proponuje przyszłym pracownikom bezpłatne dowozy   do pracy.
Były też stoiska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacjami na temat różnych form zatrudnienia, płacenia składek, czy zawieszania działalności gospodarczej, prezentował się Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie.
Targi odbyły się tradycyjnie w sali balowej Hotelu Chopin przy ulicy Traugutta 20 kwietnia w godzinach od godziny 10.00 do 13.00.
BN
Fot. Bogumiła Nowak