Strona główna Edukacja Znają patrona

Znają patrona

882
0
PODZIEL SIĘ

KOBYLNIKI Już po raz ósmy odbył się zjazd Stowarzyszenia Rodziny Szkół Chopinowskich. Co roku gospodarzem uroczystości jest inna szkoła, nosząca imię Fryderyka Chopina.
W tym roku 17 marca gości z całej Polski podejmował Sochaczew, jednak główne uroczystości odbyły się w miejscu narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, gdzie uczestnicy zjazdu obejrzeli wystawę prac, film o Chopinie oraz różne prezentacje i programy artystyczne w wykonaniu uczniów.
W trakcie zjazdu podsumowano wyniki 11 konkursów o Fryderyku Chopinie i wręczono nagrody laureatom. Uczniowie z Kobylnik, choć to szkoła mała, odnieśli duży sukces. W konkursie grafiki i animacji komputerowej „Selfie z Chopinem 2017” pierwsze miejsce zajął Antoni Smułka. Natomiast wyróżnienia zdobyli: Adrian Piątkowski, Justyna Majerkiewicz, Kamila Kopeć, Dominika Żuławnik oraz Dawid Opała. Z kolei Konrad Skrzyński, Justyna Majerkiewicz, Dawid Opała zajęli drugie miejsce w konkursie o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Również druga lokata przypadła Natalii Kamińskiej i Julii Sobocińskiej w konkursie tanecznym do muzyki Chopina „Impresja taneczna”. Julia także została nagrodzona wyróżnieniem w konkursie plastycznym „Fryderyk Chopin w oczach dzieci”. W tym konkursie liderami okazali się właśnie uczniowie z Kobylnik – Sebastian Rososiński i Gabriela Dziewulska. Wyróżnienie otrzymała też Amelia Piątkowska, która napisała wiersz o tematyce chopinowskiej.

BN
Fot. SP Kobylniki