Strona główna Powiat Zamiany w zarządzie powiatu

Zamiany w zarządzie powiatu

904
0
PODZIEL SIĘ

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni odwołali Szymona Ziółkowskiego z funkcji członka Zarządu Powiatu. Odwołanie Ziółkowskiego było konsekwencją cofnięcia mu rekomendacji przez Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Sochaczewie, z ramienia której to partii radny został powołany na członka Zarządu Powiatu. Dodajmy, że decyzją władz sochaczewskiego PiS Ziółkowski został również usunięty z szeregów partii.
Jak stwierdził Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, powodem usunięcia Szymona Ziółkowskiego z szeregów PiS było złamanie przez niego statutu partii, a konkretnie artykułu 10. Mówi on m.in. o tym, że członek partii ma obowiązek: „(…) postępowania zgodnego z powszechnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego oraz zasadami moralnymi i obywatelskimi wynikającymi z programu PiS”.
Za odwołaniem Szymona Ziółkowskiego z funkcji członka Zarządu głosowało 15 radnych, 3 było przeciw a 2 wstrzymało się od głosu.
Na tej samej sesji radni zdecydowali, że nowym członkiem Zarządu Powiatu zostanie Bożena Samson. Za jej kandydaturą opowiedziało się 16 radnych, przeciw było 3 radnych a jeden wstrzymał się od głosu.
dot